KVÁSOK A KVÁSKOVÉ PEČENIE

Kvások a kvasnice. Kvasený alebo kysnutý?

Veľa ľudí tieto dve veci neodlišuje, a pritom je v nich veľký rozdiel. Nielen v tom, z čoho sa kvások a kvasnice skladajú, ale aj v tom, aký dopad majú na naše zdravie, ako sa v našom tele správajú a v čom nám pomáhajú alebo škodia.

Kvások nie je žiadnym moderným výmyslom, ale je známy už 5 000 rokov. Možno si pamätáte svoje staré mamy, ako kváskový domáci chlieb zvykli piecť doma.

Prečo jesť kváskový chlieb?

Chlieb upečený z kvásku je pre naše zdravie prospešný. Tu je 6 hlavných dôvodov, prečo kváskový chlieb uprednostniť:

  1. Je pripravený úplne bez chémie – bez rôznych prídavných látok. Kváskový chlieb sa dá upiecť už z troch surovín:  múka, voda, soľ. Prípadne ho môžete dochutiť a to rôznymi bylinkami, koreninami alebo semienkami.
  2. Je ľahšie stráviteľný – vďaka baktériám mliečneho kvasenia. Znamená to, že po zjedení kváskového chleba vám už nebude bývať ťažko na žalúdku, ani vás nebude nadúvať.
  3. Vydrží dlhšie – pri kvasení vzniká kyselina mliečna, ktorá chlieb prirodzene konzervuje. Kváskový chlieb sa dá bez problémov jesť aj týždeň. 
  4. Neprekysľuje organizmus– baktérie z kvásku neprekysľujú náš organizmus, naopak rozkladajú škroby a bielkoviny prítomné v múke. Preto je pre náš organizmus s kváskom upečený chlieb pre zdravie prospešný a prijateľnejší.
  5. Je nadýchaný – kvasinky obsiahnuté v kvásku produkujú plyn oxid uhličitý, ktorý je obsiahnutý následne v ceste, čím sa stáva cesto nadýchanejšie.
  6. Chutí famózne! Krásne voňavý s chrumkavou kôrkou, nadýchanou a vláčnou striedkou vo vnútri. Taký býva domáci kváskový chlebík. Každý, kto ho vyskúšal, tvrdí, že iný už nechce.

Z kvásku upečiete a uvaríte veľmi veľa rôznych vecí: nielen kváskový chlieb, ale aj kváskové rožky, žemličky, kváskové koláče, vianočku, buchty, či makovky, na slano, na sladko, kváskový lepkový alebo aj bezlepkový chlieb. Vždy podľa chute, nálady a domácej požiadavky.


NOVINKA:

Stolový kalendár Kváskovanie 2024- Radosť v kuchyni

Vianočné Kváskovanie – Chuť Vianoc

VIANOCNE-KVASKOVANIE-KNIHA

Moje kváskovanie – Zápisník obľúbených receptov

3D Zapisnik moje kvaskovanie

Vytvor si svoju vlastnú knihu z obľúbených kváskových receptov.

Kváskovanie – DELIKATESY

elektronická kniha

Kváskovanie 1 – Recepty z kvásku

kvaskovanie-1-recepty

Vo februári 2017 sa kniha „Kváskovanie – Recepty z kvásku“ stala #TOP2  v rebríčku najpredávanejších kníh v Martinuse a #TOP4 v predajniach Panta Rhei.

Bannet kvaskovanie TOP2 –maly 5

Kváskovanie 2 – Poklady z vašich kuchýň

kvaskovanie-2-recepty

Bonusy ku knihe sú aj 2 elektronické knihy:

Kváskovanie bez lepku

Ako využiť starší chlieb

Tieto 2 elektronické kuchárske knihy sú súčasťou knihy Kváskovanie 2. Dajú sú sa stiahnuť do počítača, tabletu, či mobilu. Celkovo s knihou K2 získate až 92 vynikajúcich kváskových receptov.

Kniha Kváskovanie 2 – Poklady z vašich kuchýň vyhrala 3. miesto, ako kniha roka 2017 v kategórii – Životný štýl. 

Kváskovanie 3 – Čarujeme s kváskom

Kvaskovanie3-Recepty-s-kvasku

Kniha Kváskovanie 3 – Čarujeme s kváskom vyhrala 1. miesto v Panta Rhei Awards, ako kniha roka 2019 v kategórii – Životný štýl.

panta-rhei-awards

LEN PRI KÚPE K3 NA TEJTO STRÁNKE ZÍSKATE NAVIAC ZDARMA EŠTE 5 ĎALŠÍCH RECEPTOV.

Všetky tieto 3 tlačené knihy sú vyhotovené z kvalitného kriedového papiera s vysokou mierou farebnosti, na ktorých sa recepty vynímajú svojou krásou. Stránky kníh sú dostatočne hrubé a pevné, dobre sa v nich listuje a stránky sa nekrčia. Knihy majú kvalitnú šitú väzbu, tvrdý obal a aj okrasné lakovanie. Vďaka tomu majú knihy Kváskovanie oveľa dlhšiu životnosť. Kniha Kváskovanie 2. a Kváskovanie 3, má aj dve praktické rôznofarebné šnúrkové záložky, ktorými si môžete označiť aktuálne pečené recepty. Kvalita kníh je pre nás podstatná, zvnútra ich obsahom i kvalitou zvonku. Ak chcete do knižiek „nakuknúť“, stiahnite si recepty zdarma z vyskakovacieho okna tu na stránke a uvidíte, ako recepty v knižkách vyzerajú.

Až 254 úžasných receptov uvarených a upečených z kvásku získate spolu v týchto troch knihách a ich bonusoch. Tieto tri knihy sú doslova encyklopédiou kváskovania. Okrem receptov v nich získate aj veľa teórie o kváskovaní, rady, tipy, triky a návody, ktoré vám uľahčia kváskovanie, či už ste začiatočník alebo pokročilý. 

Pri kúpe ktorejkoľvek knihy získate ZDARMA NAVIAC ešte TÝCHTO 5 BONUSov:

1. BONUS: zľavový kupón na nákup ošatky v hodnote 2 EUR
1. BONUS: zľavový kupón na nákup ošatky v hodnote 2 EUR
2. BONUS: zľavový kupón na kurz kváskovania s autorkou knihy v hodnote 5 EUR
2. BONUS: zľavový kupón na kurz kváskovania s autorkou knihy v hodnote 5 EUR
3. BONUS: video návod 
“Ako založiť kvások”
3. BONUS: video návod  “Ako založiť kvások”
4. BONUS: Zľava -15% na celý sortiment e-shopu
www.remoska.sk
4. BONUS: Zľava -15% na celý sortiment e-shopu www.remoska.sk
5. BONUS: Zľava -10% 
na celý sortiment e-shopu
www.powerlogy.com 
5. BONUS: Zľava -10%  na celý sortiment e-shopu www.powerlogy.com 

VAŠE REFERENCIE: ( kliknutím na  >>> otvoríte referenciu)

Vaše referencie z Facebooku: