14 komentárov

 1. Eva
  5. novembra 2017 @ 14:38

  Skúšala som to jeden krát ale bolo to zdĺhavé na čas raz som robila koláč a raz chleba a ten bol taký iní ako v obchode.
  Raz som kúpila chleba a išla som ho jesť a zbadala som v ňom kúsky železnej drôtenky tak som vrátila p.predavačke v Coop Jednoty chleba ona mi vrátila eurá a povedala mi aby som o tom s nikým nedebatovala.

  Reply

 2. Ivana
  26. decembra 2017 @ 17:28

  ja kvaskujem preto, lebo som zamestnana v pekarni a nepaci sa mi, co v tom chlebe je

  Reply

  • Daniela Rau
   9. januára 2018 @ 23:15

   Sme radi, že človek, ktorý je vo výrobe chlebov toto povie nahlas. Ľudia na Slovensku sme ešte stále naučení dôverovať potravinárskym firmám a veriť v poctivosť výrobkov. Preto je fajn poznať kompetentný názor človeka, ktorý v tejto oblasti pracuje. Je smutné, že aj chlieb sa už rôzne “pančuje”. No zároveň sme radi, že čoraz viac ľudí objavuje staré čaro kváskovania.

   Reply

 3. Erika
  11. februára 2018 @ 9:28

  Má konzumácia produktov z kvásku vplyv na redukciu hmotnosti? Zatiaľ som sa o tom nikde nedočítala.

  Reply

 4. Alena
  11. marca 2018 @ 17:23

  U mňa sú dôvody č. 1,2,5 a 8. Začalo to zvedavosťou 🙂 začala som piecť klasický chlieb s droždím v domácej pekárni a hľadala som recepty na internete. Na stránke domacipekarny.dama.cz som sa prvý raz stretla s pojmom kvások a zaujalo ma to. Začala som si o tom čítať. Bolo to asi pred 5 rokmi. Vtedy sa mi to zdalo komplikované, ale povedala som si, že raz sa k tomu vrátim a poriadne si to preštudujem. A ten čas nastal minulého roku v septembri, kedy som si oživila sušený kvások kúpený v predajni zdravej výživy. Prvé chleby boli nepodarky, lebo som ich piekla v DP. Až keď som začala piecť v rúre, zlepšilo sa to. Teraz by som sa už ku klasickému chlebu nevrátila 🙂

  Reply

 5. Lucia
  3. apríla 2018 @ 10:24

  Som celiatička a nájsť dobrý a chutný “chlebík” je naozaj problém. Trochu som počula o kvásku, ale nevenovala som tomu pozornosť. Až tak skôr z pokusu a zo zvedavosti som si zarobila do skleného pohára vodu s pohánkovou múkou a nechala ležať na linke. Pohánka mi nesmierne vonia, tak som si to len ovoniavala a pozorovala čo sa robí :-). No a potom to prišlo, začalo to bublinkovať :-). A odvtedy bublinkuje nielen pohánkový ale aj ražný kvások pre moju rodinu :-).

  Reply

  • Daniela Rau
   11. apríla 2018 @ 10:18

   Super Lucka! Tak prajeme nech sa vám v kváskovaní darí.

   Reply

 6. Ivan
  3. marca 2019 @ 21:11

  Moja úplne prvá pohnúka začať s kváskovaním bola veľmi prvoplánová. Fascinovalo ma, že cesto môže vykysnúť aj bez droždia. …a priznám sa, fascinuje ma to čoraz viac?. Kváskujem už niekoľko mesiacov, ale skutočný progres kvality u mňa nastal až keď som objavil na nete Naty.

  Reply

  • Daniela Rau
   16. mája 2019 @ 14:16

   To nás teší Ivan a nech sa ti darí v kváskovaní i naďalej.

   Reply

 7. Iveta
  17. júna 2019 @ 18:31

  Mňa na kvaskovanie namotala švagriná, ktorá žije v zahraničí,a radila pri prvých nezdaroch.Moj prvý chlebík bol kyslý ,nedal sa jesť,ale neodradilo ma to.Kvaskujem už dva roky,z obchodu nič nekupujem,okrem múky.
  Podarilo sa mi týmto úžasným zázrakom z múky a vody “nakaziť” aj ďalších,z čoho mám radosť.Dokonca aj moja 80.ročná mamička kváskuje.Tá úžasná vôňa, ktorá prevonia celý dom a vynikajúca chuť kváskoveho chlebika je nenahraditeľná.,a ešte spravime niečo pre svoje zdravie.Zdravim všetkých posadnutých týmto zázrakom.,en keby nebol problém so zháňaním múky…

  Reply

 8. Elena
  1. októbra 2019 @ 22:49

  Ja mám síce len 28 rokov, ale potrebovala som spomaliť a pred niekoľkými rokmi som sa rozhodla vrátiť k tomu tradičnému a dobrému. Keďže sa venujem folklóru (spevu, tancu, zvykosloviu), doma na dedinke chováme a veľa si aj dopestujeme, vôňa chlebíka bola vec, ktorou som potrebovala rozvoňať kuchyňu. Nuž a aký iný, ako taký, čo kedysi robili naše prastaré mamy? 🙂 Miesim ho vždy v drevenom korýtku, nechávam oddychovať pri piecke, do ošatky ho ukladám ako bábätko a z rúry vyberám ako poklad od Boha. Takže celý proces ma napĺňa jednoduchým šťastím.

  Reply

  • Daniela Rau
   12. decembra 2019 @ 16:19

   S láskou pečený, k zdraviu zjedený 🙂

   Reply

 9. Zuzana
  5. októbra 2019 @ 8:10

  Kvaskujem už rok.Ku kvaskovaniu som sa rozhodle lebo mam dlhe roky so zazivanim a moj syn s pankreasom. Odkedy kvaskujem žiaden problem obaja nepocitujeme ,velmi mam doma vsetkym chlebik chuti.

  Reply

 10. Zuzana
  5. októbra 2019 @ 8:11

  Kvaskujem už rok.Ku kvaskovaniu som sa rozhodla lebo mam dlhe roky problaem so zazivanim a moj syn s pankreasom. Odkedy kvaskujem žiaden problem obaja nepocitujeme ,velmi nam doma vsetkym chlebik chuti.

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *