5 komentárov

 1. LUMA
  2. apríla 2017 @ 11:02

  Dobrý deň,

  chcela by som sa spýtať, či tento postup prevodu kvasnicového receptu na kváskový je rovnaký aj pri bezlepkových receptoch. Aké múky (myslím jednodruhové, nechcem používať škrobové zmesi) v tom prípade použiť? Napríklad na pizzu, kysnuté koláče.

  Ďakujem za odpoveď.

  Reply

  • Naty Štefková Žúreková
   3. apríla 2017 @ 14:56

   V tomto prípade je najlepšie ísť podľa osvedčených receptúr. Každá múka má svoje špecifiká, nedá sa napísať univerzálny vzorec.

   Reply

 2. Kváskové pečenie. Chlieb z ražnej múky - Recepty a príbehy z vinohradu
  28. júna 2017 @ 9:01

  […] si ešte jedno cesto, na makové buchty, pretože som chcela  jednou ranou vyskúšať hneď aj ako sa prevádza klasický recept s droždím na kváskové pečenie. A môj muž má rád makovník, no a makové buchty, to je skoro to […]

  Reply

 3. Iveta
  13. októbra 2018 @ 14:35

  Dobrý deň Naty chcela by som vás veľmi pekne poprosiť ci by ste mi nepomohly pre kvaskovat recept neviem si rady z mliekom vopred ďakujem Vreckové sendviče, na večeru, do školy, na výlety, do práce.
  Cesto:
  500g hl.múka
  500g polohrubá múka
  1 droždie
  1 čl cukor kryštál
  3 čl soľ
  300ml mlieko
  100ml rozpustené maslo
  1 vajíčko na potrerie

  Medzi pečivo:
  Šunka, syr, vajíčka, zelenina.

  V recepte nebolo písané ako veľké treba rozgúlať, iba hrúbka 5mm. Kruh potrieť olejom, preložiť na polovicu ,tiež potrieť a predložiť na ștvrťinku. cesto sa tak nezlepý a vytvoria sa kapsičky. Na budúce urobím menšie, ale hádam sa minú aj tieto??

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *